محل تبلیغات شما

تله زندگی استحقاق در مورد افرادی صدق می کند که محدودیت های واقع بینانه زندگی را نمی پذیرند و قدری بی انضباط و خودخواه و خود محور عمل می کنند در مقابل این تله زندگی باید دلایل منطقی آورد که این تله خنثی شود من هم درگیر این تله زندگی بودم و اینجا می خواهم برای خودم دلایل منطقی بیارم که این تله زندگی خنثی شود: (برگرفته از کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید)

1-اینجا قاعده و نظمی داره هیچ بخش این دنیا بدون نظم نیست اگر خورشید 1 متر نزدیک تر به زمین باشه زمین کاملا می سوزه پس من در دنیایی زندگی می کنم که منظمه و این من هستم که باید طبق این نظم زندگی کنم نه برعکس

2-من در این دنیا باید تلاش کنم و هیچ چیز این دنیا مفتی بدست نمیاد یادم نمیاد که من دستاورد مفتی داشته باشم پس من هم مثل بقیه آدم ها باید به خودم سختی بدم

3- اگر نفس من دستوردهنده زندگی من باشه می خواد خلاف نظم این دنیا فقط لذت ببره در صورتی که لذت نفسانی خلاف نظم این دنیاست

4- من در این دنیا نقشی دارم و باید نقش خودم را بازی کنم من نمی تونم جای همه باشم و باید بپذیریم که من اینم با همین چهره و همین وضعیت و همین سن / نمی تونم همه چیز را بخوام من نمی تونم همه چیز را بخوام یه روز عشق بازیگری یه روز بازیکن فوتبال یه روز.

5- من باید نقش خودم ر در این دنیا بپذیرم این نقش ممکنه خیلی دهن پر کن نباشه اما نقش من اینه باید این را بپذیرم

6- من حق ندارم در این دنیا به کسی خسارت بزنم و به کسی آسیبی برسونم من حق ندارم به دیگران حتی وقتی خود اون ها هم مایل هستند اسیب برسونم

7- من صاحب هسر هستم و باید محدودیت های یک فرد متاهل ر بپذیرم و با این محدودیت ها در چنگ نباشم یعنی وفادار بمونم / کار کنم/ بجنگم/ به همسرم عشق بدم / قوی باشم و .

8-من خویشتن داری را تمرین می کنم اینجا باید خویشتن دار بود باید اینجوری زندگی کرد

9- این دنیا توهمی نیست و تخیلی نیست که یک فرشته بیاد و مشکلات را حل کنه . این منم که باید مشکلاتم را حل کنم

10-من باید سخت کوشی را تمرین کنم بعضی موقع ها از خوابم از استراحتم از غذا بزنم برای رسیدن به اهدافم / تن پروری دقیقا خود خودخواهی است و مخالف قواعد دنیاست یادم باشه که من محکوم یه اینم که قواعد این دنیا را رعایت کنم

11-هیچ کس جز من مسئول مسایل من نیست و من باید با دست خودم مشکلاتم را حل کنم من باید همین که هستم را بپذیرم و دنبال یکی دیگه شدن نباشم و همین را بسازم

من تمام محدودیت های یک مرد متاهل را می پذیرم و سعی می کنم به خودم فرم بدم

12- در نهایت مهم ترین قاعده من باید لذت های آنی را فدای لذت های بلند مدت کنم این قاعده بسیار مهمی است

13- من خویشتن داری و حفظ انضباط فردی را تمرین می کنم

خدایا این تله زندگی که درون من نهادینه شده است رابه تو می سپارم و از تو می خواهم که به من کمک کنی که از سیطره این تله خارج شوم.

حسی که رهایم نمی کند

چرا من خوب نیستم؟!!

تله زندگی خود کم بینی

زندگی ,کنم ,تله ,های ,همین ,نقش ,این دنیا ,تله زندگی ,این تله ,من باید ,در این

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها